طراحی نیم پیلوت چیست؟

۲۷ تیر ۱۳۹۹
۰ دیدگاه
ویلا نیم پیلوت 2

در طراحی نیم پیلوت با ایجاد یک اختلاف سطح نیم طبقه ای برای یکی از اتاق های ساختمان، فضایی برای ایجاد پارکنینگ، انبار یا موتورخانه فراهم می‌آید ضمن اینکه نمای داخلی ساختمان نیز زیباتر شده و از حالت یکنواخت خارج می‌گردد. این نوع طراحی در شمال کشور برای ساختمان هایی که متراژ بنا در آن ها کم در نظر گرفته می‌شود تا قیمت مناسبتری داشته باشند بسیار رواج دارد.

 

ویلا نیم پیلوت 1

همان طور که از نمای خارجی این بنا پیداست طراح برای استفاده بهتر از فضای ملک، از یک اختلاف سطح نیم طبقه ای استفاده نموده تا فضایی برای پارکنیک ایجاد کند.

ویلا نیم پیلوت 2

در تصویر بالا، نمای داخل همان ویلا را مشاهده می‌فرمایید ( VS-1075 ). در این ویلا، طراح، اتاق خواب را در سطحی بالاتر طراحی نموده و برای ورود به اتاق خواب پله در نظر گرفته است که علاوه بر شیک‌تر شدن نمای داخلی، حس امنیت و آرامش بیشتری به این اتاق القا می‎کند. البته این اتاق می‌تواند اتاق کار یا اتاق مطالعه نیز باشد که معمولا به تمرکز و آرامش بیشتری نیاز دارند.

با توجه به ایجاد اختلاف سطح در طراحی داخلی ساختمان های نیم پیلوت می‌توان آن را هم رده یا زیر مجموعه ای از طراحی‌های دوبلکس و نیم دوبلکس در نظر گرفت. برای آشنایی بیشتر با طراحی داخلی دوبلکس و نیم دوبلکس به مطالب مربوط به هر کدام مراجعه نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۴]
ادامه مطلب
طراحی دوبلکس چیست؟

ارسال دیدگاه